Folkeaktionærer

Folkeaktionærer

Vi er SÅ glade for den opbakning Multihuset får – stort som småt, det hele tæller! Der er mange kreative måder, at finde penge til et køb af en aktie og det er en fornøjelse af følge med i, hvordan Hjortshøj kommer i mål med indsamlingen! Herunder kan du se, hvem der har støttet os allerede (status pr. 1.8. 2017)

GULDAKTIE:

 

Berner Feldfos
Krei Ringgaard
Holtegaard Trading
Zwergius Hüttel
Marlene Thorlund
Kenneth Jegstrup Jensen
Fam. Løkke Madsen
Liza Diers
Familien Rieck Sørensen
Danmark Johannesen
Lene Drewsen / Jes Lemming
Familien Würtz/Meyhoff
Familien Thrane Teglbjærg
Lykke 👍
Fam. Juul Nielsen
Familien Amstrup
Linda og Hjalti
Familien Larsen Sojat
Fam. Schjeldahl
Christina, Michael, Cecilia og Simon Dalsager
Flemming Vestergaard
Fam. Nolfi
Virup IF årgang 2006
Familien Klougart Wildt
Fjeldborg
Lise og Dannie Solkær Solskov
Victoria Pind Neergaard
Tina Melgaard
Valdemar & Christina Stilling
Fam. Lindersson Krei
Hjortshøj Løberne
Marie Harbeck og Anders Berg Smidt
Connie Bøttcher
BSCTECH/Benny S. Carlsen
Lærerne på Virupskolen
Louise Bækmark & Thomas Medom
Murerfirmaet Møller og co
Familien Bloch Høst
Henrik Kallesø-Hansen
Becky og Peter Rasmussen
Anita Hartmann og Christian Boel
Bill Walther Kristensen
Jimmi Richardy/Hanne Bækmark
Rebecca og Casper Toft
Mette Marie Kronsted og familie
Vibeke og Anders Edsen
Susanne Fabricius og Lars B. Smitt
Thomas Vinther Andersen
Ole Dalvang
Fam. Leth Hjort Christiansen
Bjarne & Lotte Fruensgaard
Publico Kommunikation ApS
Baandrup
Landsbyforum- Hjortshøj Fællesråd
Fam. Lindstrøm Christensen
Glennie og Michael Micor
Laurits & Eskild
Shortshøj United
Shortshøj United
Shortshøj United
Shortshøj United
Shortshøj United
Ove Overgaard Nielsen
Tilde My Kortegaard
Virupskolen 4.B
Mølledalen og Mølleager Grundejerforening
Kirsten Lippert Olesen

Jesper og Bente
Andelsboligforeningen præsteengen, Hjortshøj
Zumbakvinder i Hjortshøj
Laura, Clara og Morten Dam Madsen
Christian Stavik
Anette Bendixsen og Bruno B. Madsen
I minde om Peter Østergaard
Hjortshøj ungdomsklub
Landsbyens Genbrugsbutik
Fam. Dagø Vittrup
Agnete og Klara Munk Bisgaard, Knud Bisgaard og Anne Grethe Munk
Spiren
Familien Kamp Ascott
AL2bolig afd.315 Højager
Familien Viftrup
Fam. Trier Wolbro
Andelsbofællesskabet Valmuen
Arne Andersen
Familien Brøgger Knudsen
Grundejerforeningen Virup Skovvej
Andelsforeningen Søvejen
ABF Østtoppen
Familien de Molade Kirkegaard
Liva og Karlos og Joe
Andelssamfundet i Hjortshøj
Andelssamfundet i Hjortshøj
Lise Friis
Peter og Anne Kiilerich
Hjortshøj Hækle-hotties
Virup IF Old Boys 30
ABF Kamilleengen
Linus, Gunna og Ville Vejlø
6.a Virupskolen
Todbjerg, Mejlby og Hjortshøj Pensionistforening af 1993
Grundejerforeningen Virup Skovvej 1-27
Annette Bovbjerg og Niels Helbo
Korworkshop
Korworkshop
Grf. Højager ( De gule Huse )
Olivia, Sigurd, August, Tine og Jørgen Ole
Virup skolen 8X
Grundejerforeningen Hjortshøjvangen
Virupskolen 1.B
Familien Berthel
Beboere på Asmusvej og Asmusvænget i Hjortshøj
1. C.
Forældre og elever på Virupskolen
Forældre og elever på Virupskolen
Forældre og elever på Virupskolen
Forældre og elever på Virupskolen
Hjortshøj Grundejerforening
Krøigaard Rask
Henrik og Franka
Laura Enevoldsen Sørensen
Grundejerforeningen Sensommervej
Bifrost
Mikkel Uhrskov le Fevre & Laura Sloth Ejlersen
A/B Købmandsgården
Bogruppe 7, Andelssamfundet i Hjortshøj
Familien Høegh Frank Jørgensen
Virup IF drenge årgang 2008
fam. Rehde Nielsen
DOINK
Sofie Amstrup og Nanna Nors Jensen, Pantpigerne
Hjortshøj Fritidsklub
Dyssen

SØLVAKTIE:

 

Peter Kousgaard Hansen
Richard Edske Saaugaard
Michael Møller Petersen
Shortshøj (herreafdeling)
Familien Madsen Christensen
Mads Malthesen
Kathrine Edske Saaugaard
Østerbye
Lars Hasle Christoffersen
Fam. Jacobsen
Anne Bogø Jakobsen
Fam. Bak-Bendtsen
Fam. Bak-Bendtsen
Birgitte & Jakob Næslund Madsen
Rikke Kamstrup og Miguel Mikkelsen
Else Mikel Jensen
Silas, Bjørk, Mikkel, Hanne & Thue
Jakob Nielsen
Familien Ejlersen
Peder Bækmark
Dicte & Bastian Dybdal Christoffersen
Pia Danielsen Jensen og Jens Jørgen Pedersen
Niels Ole Knoblauch og Agnethe Avlund Hansen
BOGRUPPE 4, AIH 🙂
Virup IF Drenge årgang 2006
Asger Jensen
Farsø Frandsen
Kankbøllevej 8 A
Familien Vange
Thomas Bak Jensen, Ann-Sofie Kofoed Ibsen og Signe Kofoed Bak Jensen
Morten Wang og Birgitte Stougaard
Henrik Krarup, Lene Mols
Familien Henriksen
Jørn Heckmann, Lone Haugaard
Familien Rask Dissing
Ole Bak
Christina, Bjarne, Frederik og Asta Krak
Benjamin Skou Kristensen
Katrine & Markus Farsø Frandsen
Familien Bendsen
2.a på Virupskolen
Brage, Alf, Miriam, Tina & Kristian
Louise & Simon
Joan & Harry Jensen
Merete Vægter
Kathrine Devantier

Familien Heide Øllegaard
Mads Holst
Steffen Rasmussen og Sarah Lund
Edith Elias Asger Camilla Jonas Nybo
C klassen årgang 2008 (2007)
Alma og Malthe Heegaard Jensen
Nikolaj, Kristian og Olav Damholt
Familien Overgaard Rasmussen
Karen Elisabeth og Carl-Vilhelm Rasmussen
Hjortehaven
Arne Andersen
Anlægsgartner Per Jørgensen
Ulla og Jonathan Carl
Fam.Boisen Klemmensen
Frida og Valdemar Medom Bækmark
Niels, Stine og August
5.A på Virupskolen
Birger Frederiksen og Minna Forchhammer
Farhod Gharibi Ghavifeker
5.C - 2017
3.C - 2017
1.a Virupsskolen (2016/2017)
John & Karen Busk
3.A
Tilde Therese Laursen
Sylvester Laursen
Farhod Gharibi Ghavifeker
Krogh & Sommer
Alma, Hjalte, Viola og My
Personale på Virupskolen
Johnny Krämer Christensen
Stine & Mads Fredberg
Anne Marie Kjeldsen & Øjvind Jensen
Børnene i 5B Virupskolen
Forældre og børn i dagplejen Hjortshøj
Fam. Nørgaard Lind, Bedstemor, Bedstefar & Else
Lise, Mikkel & Nora Majgaard Ottow
Juul Langballe
Marie-Louise Dalager
2 x JHP
Hardisty Egeskov Pedersen
Familien Sejthen Jakobsen
Niels Sørensen Kirsten Krog
Hjortshockey-holdet
Farhod Gharibi Ghavifeker
Marion og Rolf

BRONZEAKTIE:

 

Familien Woer
Kirsten Vestergaard, Randers
Udendørs funktionel træning for kvinder (onsdagshold i Hjortshøj)
Anne Breumlund
mia jensen
Pia Jørup
Elkhøj
Nanna Schneidermann
Jan Linneberg
Viola Mejlby
Nadia & Mikkel
Shortshøj (herreafdeling)
Jette Nissen
Mie og Per
Lars Christiansen
Peter Kragballe
Malthe - Elias og farmor
Mette & Lars Rise
Tove Jepsen og Bjarne Christensen
Familien Juhl
Keld Olesen
Vagn Balle
Helle og Poul Nyholm
Langkilde-Birkmose
Klougart Wildt & Danmark Johannesen
Fam. Schøler Kollin
fam Uhre Johansen
Stinne Østergaard Poulsen
Michael Dam
Ulla M. Carlsen
fam Uhre Johansen
Viggo Rosenstedt
Inge Bæk
Johan Palmfeldt
Familien Rodriguez Sørensen
Jørgen Vestergaard, Randers
Eva Rasmussen
Jytte Ejlersen
Birthe og Jens Ole Krath
Klaus og Sarah Cramer Bjørn
Magne Ørsted Gaarskjær
Alfred Ørsted Gaarskjær
KIrsten Bach
Martin Jensen
Kirsten Jakobsen
Kirsten Høgh Obling
teater-lyd.dk
Flemming Jensen
Henny Vernersen, Ida Hvidberg, Hugo Jensen, Ulla Jensen, og Åse Haislund
H. Morell/S. Vithner/L.Wintoniak
Åben Skole Hjortshøj CVR. 33934955
Anne Sophie Boisen & Asger Steen
Astrid Plovmand Møller
Familien Colbert Vedelsdal - Asger, Lau, Bjarke og Lene
Vilmer Ørsted Gaarskjær
Milena Iyengaryogalærer
Emilie Amstrup
Sofie Amstrup
Jacob Bøttcher Iversen
Sara Bøttcher Iversen
Øjvind Jensen
Søren Egge Rasmussen
Emil Frej Brunbjerg
Sofus Bjørn Brunbjerg
Lasse Sejr Brunbjerg
Gerd Bay Malmose
Familien Hejbøl Vinter
Gerda Ludvigsen
Neel Holm
Kernehusets børn
Kernehusets forældre
Bertrams farfar og farmor
Kamilles farfar og farmor
Karen Margrethe og Anders Christoffersen
Kielberg Nielsen
Michael Work Frandsen
Præstegården
Mette Krogh og Peter Christensen
Halfdan, Astrid & Charlotte Aaby
Gert Møller
Gitte Flint
Uth Lassen
Claus Hjortshøj
Familien Lai
Anne-Lise Bækmark
Gitte og Henrik
Henning "Lai" Andersen
Rikke Lai Andersen
Beboerforeningen 3bb, Sensommervej 2-32
Esben Nygaard & Marianne Vesterby
Kirsten og Oskar Hildebrandt Vestergaard
Berit Rossen og familie
Louise Boel
Kaare With Jensen
Mette Boel
Marius Krüger Kejser
Olivia Emma Krüger Kejser
Villum Krüger Kejser
Lilly Larsen
Marie, Tina og Mikkel Nielsen
Birthe og Kaj Vedelsdal
Billeder i Hovedet
Emma og Ditte Brahe Fredberg og Rune Olsen
Lena Nyekjær
Lobach

Inge Bendixen
Frida Løkke Madsen (fra Mormor & Morfar)
Albert Løkke Madsen (fra Mormor & Morfar)
Aksel Løkke Madsen (fra Mormor & Morfar)
Paula Andersen, Fiona Andersen, Luna Andersen
Fam. Solgaard Hinrichs
C klassen årgang 2010 (2009)
C klassen årgang 2010 (2009)
Andreas Langhorn
Kirsten Kynde Peter Møller-Hansen
rowland langhorn
Hanne og Torben Fredberg
Kim Mellerris Kristensen
John
Mette
Arne Andersen
Helle og Søren Nielsen
Axel Lomholdt
Dorte Greve Engsig og Uffe Engsig
Familien Hassel
Connie Nielsen
Emilie Nørgaard Ohlsen
Mikkel Nørgaard Ohlsen
Alma S. Degn
Kasper og Lisa Bruselius Kirstejn Johansen
Lærke og Emil
Jakob Hansen & Louise Færch
Walther og Bernhard Søgaard Malthesen
Jørgensen
Familien Lynge
Pia Møller Nielsen og Claus Nielsen
Aksel og Karen Brandt
Familien Larsen
Silke, Xander & Kamilla
Familien Vonsild Ebbesen
Jesper Hansen
Fam. Bertelsen
Fam. Marloth Meldgaard
Michael og Hanne
Korworkshop
Mette Gammelgaard & Thomas Reil
Kaya Zwergius Hüttel
Sally Zwergius Hüttel
Bodil Agdrup og Karsten Thybo
Kaya og Sally Zwergius Hüttel
3. og 4. årgang Virupskolen - koncert med Aarhus Jazz Orchestra
Knud Byskov
Fam. Amstrup & "Billeder i Hovedet"
Søren Jermiin Olesen
Mona-Lis Ottesen
BÅLGRUPPEN
Hjortshøj kirke
Hjortshøj kirke
Hjortshøj kirke
Familien Ejby
Christoffer Laustsen
Familien Steiner
Skovager 5
Keegan familien
Thomas og Viktor
Inger Jensen, Bjørn Bæk, Tanja Dalvang
Victor, Luca og Anders
Sussi & Allan Skovager 14
Bogruppe 3 - Andelssamfundet
4. A Virupskolen - årgang 2006
Ghita Hinrichs - Tonny Bartram
2.B - 2016/2017
2.B - 2016/2017
Lise og Steen Vester
0.B 2016/2017
0.B 2016/2017
Per Andersen og Rie Brok
Storm og Willa Broder Brix
Christian Ørum Cueto
Elias Ørum Cueto
Lone Kaiser
Esther, Barbara og Gro
3.B på Virupskolen 16/17
6C - Årgang 2004
Fam. Houborg Olsen
Inger S. Hansen
Papegøjehuset (Gitte,Sofia,Rico)
Parcelforeningen Gl. Kirkevej 69-79
Stine Kongsgaard & Daniel Krause-Kjær
Laurits Kamstrup Gadegaard
Eskild Kamstrup Gadegaard
Fam. Uldbjerg Jørgensen
Thea & Andrea
Flemming Reiths
Vejforeningen Banetoften
Line Barsøe, Mathilde Barsøe, Preben Larsen
Anne Littauer/Søren Torp
Fam. Marseen
Sanne og Peter
Børn og forældre i Solsikken
Børn og forældre i Solsikken
Familien Ebbesen
Rysgaard Møller
Fam. Buttenschøn
Sònia & Anders Bandholm
Grundejerforeningen Virupvej 4 - 8
Grundejerforeningen Bækvangen
Carsten og Anne Sophie Hofmeister
Familien Lindahl Thomassen
Fam. Storck Birkholm-Falshøj

+ en hel del anonyme folkeaktionærer. Vi opdaterer siden løbende, men hvis du mangler på listen (og har betalt og modtaget din folkeaktie), så skriv til info@multihushjortshøj.dk